Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 21 Sep 2016, 08:12

riešili ste poškodené čelné sklo na aute od odleteného kameňa z auta idúceho pred vami?
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod jezdec74 » 21 Sep 2016, 10:32

Já ano, ale u nás to může být jiné.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Salud » 21 Sep 2016, 20:12

Radu,veľmi všeobecnú otázku si položil. Ak vinník spolupracuje, nie je problém zo zákonnej poistky vinníka. Ak ale nespolupracuje je to problém... Čo konkrétne by si potreboval vedieť?
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 21 Sep 2016, 20:40

mám podpísaný protokol o nehode, kde vodic priznal ze kamen odletel z jeho auta, vsetko som odovzdal do jeho poistovne lebo to chcem riesiz jeho zakonnej poistky. pracovnik poistovne mi pri nahlasení skodovej udalosti oznamil, že poistovna nepreplaca celne sklo. ja som mu s kludom anglicana odpovedal ze podla mojich informacií sa to preplaca. pracovnik na to neodpovedal len prevzal moje doklady.
uvidím aka bude reakcia Komunalnej poistovne . kamarat (pravnik) ma uistil, ze tato poistovna v maximálnej miere neuznava resp. v maximálnej miere skrta poistne plnenie. uvidim áka bude oficialna odpoved a podla toho sa dalej zariadim.
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod jezdec74 » 21 Sep 2016, 20:46

Já jsem to párkrát zažil a je to vážně celkem problém. Pokud však viník spolupracuje tak s pojišťovnou problém není. Většinou je však složité se s viníkem domluvit. Já mám od jisté doby čelní sklo pojištěné a je klid.
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 21 Sep 2016, 21:00

Len to ma serie , že tie chrapúnske poisťovne to nechcú preplácať aj keď to vo svojom stanovisku uznal aj Ústavný súd SR



http://www.toppravo.sk/wp-content/uploa ... 0_2014.pdf
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod hipisko » 21 Sep 2016, 22:22

ide o to, ze poistovna chce dokaz. inac sa skutok nestal. ako dokaz nepovazuje priznanie sa "vinnika"
Obrázok užívateľa
hipisko
****
****
 
Príspevky: 100
Registrovaný: 25 Feb 2016, 00:00
Bydlisko: Miloslavov
Motorka: Honda Integra 750

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 21 Sep 2016, 23:36

A čo poškodené sklo? To nie je dostatočný dôkaz?
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 22 Sep 2016, 05:31

kamión viezol zásypový materiál - štrdokdrť. aký dôkaz chcú ? mám rozbité sklo od kameňa. V aute som bol so spolujazdcom, ktorý mi to vie dosvedčiť.
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod dizzy » 22 Sep 2016, 18:32

Radu, ja som tento problém riešil už 4x (jednoducho mám smolu a najazdím autami ročne veľa km). Komunálna je asi jediná poisťovňa, ktorá to neprepláca. Chcú dôkaz a žiadny dôkaz (aj tie k tejto téme tu vymenované) pritom neuznáva, ale neuvedú, čo by bol pre nich uznateľný dôkaz. A to som chcel preplatiť iba spoluúčasť 167,- EUR, pretože mám havarijnú poistku. Zostala už iba možnosť riešiť to s právnikom, ale to sa mi fakt za sumu tej spoluúčasti neoplatilo, pretože výdavky na právnika a strata času a nervov by bola vyššia. Jedine tak za ten pocit spravodlivosti by sa to oplatilo. Odvtedy aspoň všetkých ľudí odhováram od tejto poisťovne...
dizzy
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 07 Feb 2013, 21:47
Bydlisko: Banská Bystrica + Košice
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 22 Sep 2016, 19:03

Preco by som nemal byt v komunalnej poistovni? Ved skoda sa nebude preplacat s mojej poistky ale s vinnikovej

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4328
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Salud » 22 Sep 2016, 19:30

Radu, pri platení poistnej udalosti z PZP je poisťovňa povinná uhradiť výmenu čelného skla. Ono sa to posudzuje v zmysle, že ak prevádzkou vozidla poškodíš napríklad iné vozidlo tak poisťovňa to z PZP musí hradiť. Typickým príkladom je vymrštený kameň z pod kolesa idúceho vozidla. V tomto prípade je zaujímavé skôr to, že poškodenia čelného skla bolo spôsobené prevážaným nákladom a tu som si nie úplne istý, či prevážaný nezaistený náklad pokrýva PZP. Ono ak niekto niečo preváža musí zaistiť prevážaný náklad, aby z prevážaného vozidla nepadal. Čiže možno že to budú posudzovať ako nedbanlivosť prepravcu a dajú to za vinu prepravcovi, ktorý nezabezpečil prevážaný náklad. Ak Ťa dajú na lopatky, tak sa obráť na Národnú Banku Slovenska, ktorá má dohľad nad finančným trh (teda ja nad poisťovňami) a taktiež finančnú ochranu spotrebiteľa. Skús tieto linky:http:http://autobild.cas.sk/clanok/192254/nbs-poistovne-musia-preplatit-celne-sklo-poskodene-kamenom ; https://www.nbs.sk/_img/Documents/_Dohlad/ORM/Poistovnictvo/Stanovisko_celne_skla.pdf ; http://www.nbs.sk/sk/dohlad-nad-financnym-trhom/ochrana-financneho-spotrebitela1/podanie-staznosti
Salud
*****
*****
 
Príspevky: 390
Registrovaný: 28 Apr 2013, 20:24
Bydlisko: Bratislavský kraj
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod radu » 22 Sep 2016, 19:44

môj právnik už bol informovaný o danej poistnej udalosti. Čakám na oficiálne vyjadrenie poisťovne. Mám uzavretú aj havarijnú poistku so spoluúčasťou 165 €, ale prečo by som to mal riešiť z mojej poistky, veď mi pripočítajú malus s nasledujúcom poistnom období. Právnik, už vyhral podobné spory škodových udalostí s čelným sklom. no uvidíme :geek:
Obrázok užívateľa
radu
******
******
 
Príspevky: 570
Registrovaný: 25 Okt 2013, 09:34
Bydlisko: Lučenec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod dizzy » 22 Sep 2016, 19:52

puccky1 píše:Preco by som nemal byt v komunalnej poistovni? Ved skoda sa nebude preplacat s mojej poistky ale s vinnikovej

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku


puccky, iba preto, lebo som im to na pobočke sľúbil, pre moje zadosťučinenie, a 3 poistky sme už so známymi prišli k nim zrušiť, a keď sa pýtali na dôvod, ukázal som im ten list, čo mi poslali...
dizzy
***
***
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 07 Feb 2013, 21:47
Bydlisko: Banská Bystrica + Košice
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 22 Sep 2016, 20:44

Vsetko zalezi od poistovaka a poistovne kludne moze povedat dokazte ze ta skala bola s nakladu auta
Je to na dlhe lakte mne alianz zaplatil polovicku skla lebo amortizacia ale skor to bolo tym ze obe zucastnene strany boli poistene v alianzi a tak by vlastne vymahala poustovna peniaze od seba ale kamarat mal auto o desat rokov starsie a rok predtym mu zaplatilu plnu sumu
Som zvedavy ako dopadnes ja viem ze keby sa to stalo mne nejdem si uz nervy drat zaplatim si to rovno hned radsej sam myslim si ze na Roomster hadam nebude az tak drahe

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4328
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia