Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Richi » 21 Jún 2017, 21:37

Ale kde tam budeš nosiť lekárničku? A kam si dáš Elišku?
A vieš si ho predstaviť s topcase?
To už ťa asi uvidím iba na Šumave :cry:
1/2018 (NC 35840) + 58 092km
Obrázok užívateľa
Richi
Administrátor
Administrátor
 
Príspevky: 2939
Registrovaný: 22 Máj 2014, 20:59
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pupi04 » 22 Jún 2017, 09:43

Lékárničku do kapsy :lol: a Elišce se trošku :( pohoršilo zdravíčko, takže to vypadá, že se na moto už asi neposadí :cry: . To je na delší povídání ...
.. a vidět se můžeme i na Slovensku, když budu mít volno. Mě vzdálenost nedělá problém :like:
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 22 Jún 2017, 16:55

Priatelia... nechcem velmi spamovat, ale v priebehu 14 dni sa udiali tri važne nehody... 1 smrtak a dve vazne zranenia...
- poznam vsetkych troch ucastnikov nehod z toho jeden vynikajuci jazdec (lezi v kome vo vaznom stave)

- tyzden pred nehodou som priatelom napisal na FB, ze sa nebudem s nimi viac zucastnovat vyjazdov (pretekov na ceste), lebo jazdi sa stale na hrane 180+, zakruty na stupacky plny knedlik vsade...

- preslo par dni a zacal sa masaker... ked zomrel niekto neznami, clovek to pusti len tak jednym uchom dnu, druhym von... ked sa to stane kamosovi s ktorym jazdim, stava sa to osobnym a clovek sa zamysli, kolko krat pokusa stastie v neprehladnych zakrutach a pri riskantnych predbiehaniach...

JA SOM SA ZOBUDIL... mam silnu moto a jazdim fulku na kazdom vyjazde, na kazdej rovine - adrenalin (alebo co to vlastne je) je ako droga...
- no ja sa chcem vratit cely k rodine a uz nechcem pokusat stastie... a padlo rozhodnutie, ze obetujem adrenalin zo zakrut a vykonu za pohodovu jazdu na kochacku... ci nieco s takejto jazdy budem mat, neviem povedat... ale musi to tak byt, ved usmev dcerky ked sa vratim domov je na nezaplatenie...
- ruku v ruke stymto startujem aj zmenu zivotospravy (som tucny ako prasa, cholesteroj, cukrovka, mala dna atd...)

Dzordzo vie co som planoval, no vsetko je paseeee...
- v piatok posledna jazda na VFR na ALPINU - slubil som kamaratom ze ich tam zoberiem... (a to tiez v turistickom tempe)
- na buduci týzden návrat ku korenom a to NC ---- VFR je k dispozicii za hociaku ROZUMNU cenu..

PRIATELIA JAZDITE BEZPECNE a myslite na to, ze vas doma niekto caka... DETI, MANZELKY, RODICIA, SURODENCI, KAMARATI
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 22 Jún 2017, 18:08

Zizi, ja Ta chapem a rozumiem Ti. Ja jazdim na kochacku furt. Mozno som pre niekoho cudny, lebo sa snazim jazdit viac-menej podla predpisov. Pre mna je vsak cudne, ked niekto nedodrzuje predpisy a potom sa rozculuje, ze jemu niekto nedal prednost. Ludia su rozni a kazdy hlada v jazde na motorke nieco. Ja hladam pohodu a odreagovanie sa od starosti. A vobec ma nenastve, ak ma pri mojej jazde predbehne trebarz i 1,2 Htp Fabia s celou rodinou na vylete :lol:
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 22 Jún 2017, 18:15

Ja som sa nevedel prepnúť do takého stavu mysle... Dufam ze dá mi to podarí

Odoslané z E5823 pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Dovi » 22 Jún 2017, 19:27

Zizi79 píše:- v priebehu 14 dni sa udiali tri važne nehody... 1 smrtak a dve vazne zranenia...
- poznam vsetkych troch ucastnikov nehod, z toho jeden vynikajuci jazdec (lezi v kome vo vaznom stave)
- preslo par dni a zacal sa masaker... ked sa to stane kamosovi s ktorym jazdim, stava sa to osobnym a clovek sa zamysli, kolko krat pokusa stastie v neprehladnych zakrutach a pri riskantnych predbiehaniach...
- mam silnu moto a jazdim fulku na kazdom vyjazde, na kazdej rovine - adrenalin (alebo co to vlastne je) je ako droga...
- no ja sa chcem vratit cely k rodine a uz nechcem pokusat stastie... a padlo rozhodnutie, ze obetujem adrenalin zo zakrut a vykonu za pohodovu jazdu na kochacku... ci nieco s takejto jazdy budem mat, neviem povedat... ale musi to tak byt, ved usmev dcerky ked sa vratim domov je na nezaplatenie...
- na buduci týzden návrat ku korenom a to NC ---- VFR je k dispozicii za hociaku ROZUMNU cenu..


Ani nevíš, jak moc Ti rozumím - já jsem si to už kdysi dřív vyhodnotil úplně stejně.

"A začalo mě to kupodivu bavit postupně mnohem víc než silové ježdění brzda-plyn v otevřeném silničním provozu, a baví mě na tom i to čtení trasy a její předvídání i z morfologie terénu a okolního porostu. A baví mě pohodová jízda na nízkoobrátkovém stroji o to víc, že se líp vnímá i ubíhající krajina a okolní architektura.

Nikam nechvátám a nehoním se ani s druhýma - není kam a za čím bych se měl honit. A dneska to navíc bylo hodně zvláštní, za tu dobu mě nedojela ani jedna motorka a ani já jsem žádnou nedojel - všech těch několik mašin a skútrů jsem potkal jen v protisměru. Pár aut jsem předjel a pár aut předjelo mne, a několik z nich, kterým jsem uhnul na stranu a mávnul, ať jedou, že o nich vím, mi poděkovalo zablikáním.

Mám rád tyto jízdy po okreskách za malého provozu, kdy se člověk může jen tak nazdařbůh toulat...
"

http://www.motorkari.cz/tema/?t=188085& ... oto9391581
od 17.4.2018 dočasný(?) výpadek externího úložiště obrázků na POSTIMG.ORG

Honda NC 750S, Honda CBF 125
Honda VT 750C2 Shadow Spirit, Honda VT 750C4 Shadow
BMW R 1100GS, BMW F 650GS, Yamaha WR 250X, Yamaha WR 250R
Obrázok užívateľa
Dovi
*****
*****
 
Príspevky: 368
Registrovaný: 01 Mar 2015, 09:51
Bydlisko: Jižní Morava, ČR
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Meky » 22 Jún 2017, 19:59

Jo , Zizi, silná, výkonná motorka, to je vše pěkné, ale .. Je dobře, že takto uvažuješ už teď, dokud se ti nic vážného nestalo, je jasné, že i neštěstí tvých přátel je smutné. Dokáži si představit, že silná motorka svádí k divočině, já si někdy na 40 kw motorce říkám ty vole, co blbneš. Přeji ti a všem ostatním mnoho kilometrů ve zdraví na moto.
Meky
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 20 Okt 2015, 17:42
Bydlisko: Bílovec
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 22 Jún 2017, 20:13

Zdenko, možno budem nezaujímavý, ale musím to napísať. Všetko čo píšeš, by si mal každý uvedomiť predtým než si kúpi akúkoľvek motorku. Je pravdou, že si si to uvedomil ešte zavčasu, ale mohlo to byť aj inak a ten úsmev dcérky mohol byť už iba fiktívny. V tvojom texte sú pasáže, ktoré môj mozog nikdy nepoberie. Pokiaľ si v záujme "dávkovania adrenalínu" jazdil po cestách rýchlosťou 180 km/h (čo podľa mňa urobí iba človek, ktorému je nutné zobra5 nie VP ale svojprávnosť), mám vážne obavy, že toto zo seba niekedy dostaneš. Ako si si určite všimol, na fóre som sa nikdy nezapájal do debaty o maximálnej rýchlosti, náklone a poserpásikoch a podobne. Sú to žvásty starej mamy a podľa mňa zabitý čas - ono je to tak: Terorista nikdy nebude umiernený, alebo? Čo by sa v ňom muselo zlomiť, aby sa ním stal. U motorkára je bohužiaľ väčšinou neskoro. Ako poľahčujúcu okolnosť uvediem, že pri tragických nehodách motorkárov na jeseň 2016 a jar 2017 bolo v 80%-tách príčinou nedanie prednosti iným účastníkom premávky. Ale to je veľmi slabá náplasť na možné následky.
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 22 Jún 2017, 20:16

Mam motorku iba tretiu sezónu... A potreboval som sa vybesnit.... Musim nájsť krásu v pochodov ej jazde a asi sa to dá...

Odoslané z E5823 pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 22 Jún 2017, 22:10

Suhlasim s prispevkami nado mnou. Len doplnim, ze nie silna motorka laka robit blbosti, ale nespravne zvolena motorka. Ja by som si napr. do normalnej premavky nekupil supersport. Na tom sa neda jazdit normalne.

Na VFR som nikdy nesiel, ale je to tiez jedna z tych motoriek, ktore nutia jazdit rychlejsie. Pomala jazda je s takou motorkou asi tak trochu nuda.

A preto som spokojny s cestovnym endurom :-) Najradsej by som mal aj agresivnejsieho nahaca alebo supersport. Ale s nimi by som sa chodil blaznit len na okruh.
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 22 Jún 2017, 22:29

Supi píše:Suhlasim s prispevkami nado mnou. Len doplnim, ze nie silna motorka laka robit blbosti, ale nespravne zvolena motorka. Ja by som si napr. do normalnej premavky nekupil supersport. Na tom sa neda jazdit normalne.

Na VFR som nikdy nesiel, ale je to tiez jedna z tych motoriek, ktore nutia jazdit rychlejsie. Pomala jazda je s takou motorkou asi tak trochu nuda.

A preto som spokojny s cestovnym endurom :-) Najradsej by som mal aj agresivnejsieho nahaca alebo supersport. Ale s nimi by som sa chodil blaznit len na okruh.


:like: :like: :like:
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1157
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Zizi79 » 23 Jún 2017, 03:16

Supi vystihol to. Presne. Proste to zvádza k agresívnej jazde...

Odoslané z E5823 pomocou Tapatalku
Jazdím pre radosť
Honda Integra 750D 2015, Honda NT1100 2022
Obrázok užívateľa
Zizi79
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1552
Registrovaný: 21 Júl 2015, 08:40
Bydlisko: Prešov
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 23 Jún 2017, 06:05

Agresivny nahac ozaj zvadza k agresivnej jazde, mozem to potvrdit :like: :D

Na druhej strane, uvidime co bude casom. Zatial mam nakrutene cez 2tkm na Triumphovi a mozem povedat ze jazdim pomalsie si myslim ako na NC celkovo. Pri NC som nemal z motorky strach a uz ani respekt, mal som pocit ze mam motorku plne v rukach a ze som lepsi jazdec ako to bola motorka (pri vsetkej skromnosti).

U Triumpha mam presne opacne pocity, dostavil sa zdravy a velky respekt, ale aj strach. Ta motorka sialene zvadza na rychlu jazdu, je to supersportovy nahac. ALE. Aspon zatial to nejako nevyuzivam. Ked je moznost, idem si zatahat na okruh a tam sa pokusim vyuzit potencial motorky. Je to super, ale v premavke mam jednoducho z motorky respekt az strach. A pritom na to, o aku kvalitnu motorku ide je ovela bezpecnejsia ako predosla NC-ci uz u brzd alebo podvozku. Krizove situacie sa daju rychlejsie a bezpecnejsie riesit, umoznuje ovela vacsie naklony, lepsiu manipulaciu,...

Moj pohlad na vec ako to je u mna teda je, ze clovek si dovoli viac so slabou masinou. Zizi mat trebars Veefero, chodim casto na okruh-mozno kym ju mas, skus to. Tam sa ti ozaj vyplavi adrenalin a v premavke (aspon u mna to tak je) si nemusim nic dokazovat. Obdobne to mam trebars s motokarami, ak si idem zajazdit, v aute sa potom pristihnem ze idem ozaj predpisovo, defenzivne, nenuti ma to chodit rychlo. To je taky postreh odo mna ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod jaryn67 » 23 Jún 2017, 09:38

Taky trochu zas přispěju.Silnou motorku mám taky,ale dokážu jezdit i bezpečně,asi to bude jenom v hlavě.Není problém jet 230,ale to si tak max.dovolím na dálnici a to ještě trnu,kde budou švestky.Jezdím dost ve dvou,tak ta zodpovědnost je hlavně za někoho.Nevím,co by se stalo,kdyby se nedejbůh něco stalo.Píšu a mám (jak to nazýváte) zimomriavky.Mám pár zkušeností,že jsem jel opravdu pomalu a ze zatáčky v protisměru vyletělo auto.Když mě uviděl,tak začal kroutit volantem jak zběsilý(pokaždé),jelikož se zlekne.Kdybych tam fičel 180 !!!,tak nevím,v čem by mně vezli,ale nejspíš v krabici od bot.Taky se někdy urvu - ale odcamcať pocamcať.Krásný příklad je Pepe,ten se vyblbne na okruhu a na cestě si to už jen užívá.
Myslím,že motorka je radost a ne zbraň,ale totéž platí i o autech.Jenom v autě má člověk bohužel větší šanci přežít.
A PROTO SE VŽDY VRAŤ VPOŘÁDKU DOMŮ.Já chci na svatbu a ne na pohřeb.
Obrázok užívateľa
jaryn67
********
********
 
Príspevky: 1058
Registrovaný: 24 Jún 2014, 13:51
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Supi » 23 Jún 2017, 09:38

Kamos si nedavno kupil Versysa 1000. Boli sme pobehat Alpy. Vyjadril sa, ze s Versysom moze jazdit pomaly a bavi ho to.
Okrem toho ma Kawasaki Z1000SX a s nou jazdi ako blbec :)
Obrázok užívateľa
Supi
*******
*******
 
Príspevky: 818
Registrovaný: 27 Máj 2013, 10:07
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia