Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod legoss » 27 Máj 2016, 15:49

Som prekvapený ako dobre sa na nej jazdí. Ťah motora, naklapanie do zataciek, príjemný posed atď atď... ale aj tak keby som sa mal rozhodnúť išiel by som skôr do crosstourera ta mi pasuje viac.. ci designovo aj zameraním... ale inak super motorka palec hore

Odoslané z SM-G935F pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
legoss
***
***
 
Príspevky: 98
Registrovaný: 26 Máj 2015, 15:05
Bydlisko: Trnava
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pavel » 27 Máj 2016, 18:50

Dnes odpoledne jsem navštívil Centrem Bezpečné Jízdy Libros Ostrava, dostal jsem zadara VIP vstupenku. K vidění toho bylo dost, Jeepy, Tatry, osobáky v terénu i na cvičišti(možnost se v nich svést) k tomu pěkná živá hudba, sexy baby, jídlo(hovězí guláš, klobásy na grilu...) + pití(kofola, alko a nealko pivo, Jagermaister, Tullamore... zdarma) a navíc bonus, který se mi líbil nejvíce stunt jízdy od Adama Peschela, nádhera co uměl na motorce...Ani tam nebylo plno lidí, samí pohodáři. Příště půjdu zase, ale asi bez motorky, ségra pila whisky a já jen Birell :D
ex: Jawa 50/21, Jawa 350/639, MZ 150 ETZ, Hyosung GV 250 Aquila, NC700X
Obrázok užívateľa
Pavel
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1214
Registrovaný: 15 Sep 2014, 08:21
Bydlisko: Dobrá u FM
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 29 Máj 2016, 11:43

Tak dnes som si trosku potrenoval pred okruhom :)

Hned otazka na Pucckyho, aku skrutku si daval namiesto toho kovoveho hlasicu naklonu? Myslim si, ze ten bazmek bude stat bambilion, na to, aka to je sprostost.... A dnes som nejazdil extra vela a polka z neho zmizla...
Prílohy
20160529_115047.jpg
20160529_114824.jpg
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Macek » 29 Máj 2016, 12:27

..ta černá matná Afrika se mi vcelku dost líbí.. :like:
..Pito já jsem si hlásič náklonu utrhnul a od té doby tam žádný nemám.. v běžném provozu zde v okolí nejsou zatáčky ve kterých bych je potřeboval.. eště Hamry, Bumbalka možná.. ale kdo by jezdil tak daleko kvůli broušení šrubka.. ;) jen jsem chtěl poznamenat, že pokud si vysedneš, tak nebudeš muset ani tolik klopit a brousit, a to při stejné nebo i vyšší rychlosti v průjezdu zatáčky.. ale nechcu mudrovat, nejsem závodník.. jinak já se hodně naučil a stále učím z bible zatáčení TWIST OF THE WRIST II.. doporučuju všem.. většina z vás to ale asi už zná..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 29 Máj 2016, 13:20

Macek, viem co myslis a ja aj vysadam a spravne sa naklanam. A takto som ich osuchal ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 29 Máj 2016, 13:21

Pito ty a brusic? Ved ty vysadas alebo sa ti zapacila moja technika?
No vies je hlinik ide to rychlo dole ale ked si uz k tomu dosiel tak ta nechcem plasit ale skontroluj si aj hlavny stojan ci nemas obruseny neviem v akej oolohe ho mas teraz ked mas ladak ale pri origo vyfuju jed uz chytas stupacku chytas na stojane aj tu tycku na ktorej je chytena struna teda aspon sa to tykalo stojanov co boli kupene od borca s ciech
Skrutku tam mam imbus tusim m6 plus kontra matku ako je aj na origo hlasici
Daju sa zohnat take pekne ze to ani nevidno teda nespati

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Macek » 29 Máj 2016, 15:02

..Pito ale pokud bys klopil tak moc, abys tak dřel a eště vysedal, musel bys zatačky drtit tak 150 ;) teda pokud mluvime o zatačkach většího poloměru, okruhove možna eště rychlejc si myslim.. nemyslim kratke prudke.. ale k tomu bych rad slyšel nazor někoho jako je Pepe..
(trochu mi to prostě nesedi.. ja jezdim na Pilotkach Road 4 a jezdim do jejich okrajů a limitů.. tzn náklon max.. a stupačky nedřu.. občas sem tam škrk.. tak někde je asi chyba v Matrixu.. eště záleží kolik vážíš asi, možná nerovnost silnice a zase ta rychlost a odstředivá síla která tě tlačí dolů a taky mašinu do pneumatik a tlumičů.. když jsem jezdil s babou tak jsem dřel samozřejmě vic a častěji..)

BrAtKo píše:Ahoj toto video Srsen hodnotil ako už dosť zastaralé od závodníkov na moto s karburatormi. Proste už nie je všetko celkom tak. A vysadanie už tiež moc nepatrí na cestné motorky. Máš polibit zrcatko keď sa naklanas nás učil. Inak ale práve preto ideme hladat zatacky aby sme robili naklony a nie ich eliminovali :)


Bratkovi:
..sršeň už řekl hromadu hloupostí.. základní princip zůstal stále stejný.. hlavně fyziku neosereš.. co se tyka vysedávání, naše motorky nejsou typicke okruhove, tak bych to naklánění a kolinka tak nehrotil.. spiš z půlky na půlku.. ;) vysednutí ti vždy pomůže projet zatáčku rychleji a bezpečněji zvlášť na cestovním enduru.. a mluvim o lehkem vysednutí, ne lehnuti na asfalt.. ;) taky si rad naklonim zakrutu, ale todle vše píšu proto, že extremni naklon je z mého pohledu zbytečná frajeřina a risk, neboť.. (a opakuju se) jde v prvni řadě jen a pouze o rychlejší a hladší průjezd zatáčkou..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod BrAtKo » 29 Máj 2016, 16:33

Nakoniec každý má svoj styl ktorý mu vyhovuje a cíti sa v ňom bezpečne. Bible zataceni mi dala základy, k tomu knižky a každý navštívený moto kurz ti len rozširuje obzory a možnosti a dáva priestor na vylepšovanie vlastnej techniky. Každý nový zdroj informácií je vítaný a nevylučujem, ze nedám ešte Miru Lyseho, kamoš k nemu ide tak uvidím čo povie (minulý rok bol aj u Sršňa).
Obrázok užívateľa
BrAtKo
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1421
Registrovaný: 13 Mar 2015, 23:12
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Honda NC 750S

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pupi04 » 30 Máj 2016, 02:20

Dnešnímu oslavenci přeju vše NEJ.. Ať ti to jezdí jen pro potěchu a hodně kilometrů kolama dolu :like:
Obrázok užívateľa
Pupi04
*******
*******
 
Príspevky: 918
Registrovaný: 20 Jún 2014, 09:59
Bydlisko: Stříbro
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 30 Máj 2016, 08:52

Puccky-dik za info, pozeral som moto a nemam nic poskrkane zo stojana. Ja som neprebral tvoju techniku, iba sa nou dovybavil :D Naklanat som sa naklanal dobre, iba som zacal vysadat a ak ide sem tam nejaka fesanda (co vcera bola, krasna cervenovlaska), tak hodim aj kolienko :lol: Inak moze to byt aj tym, ze mam 80kg a zrezal som tie gumene dorazy co som ti povedal a tym isiel stojan vyssie.

Macek-myslim si, ze techniku naklanania mam na motorke ozaj spravnu. Naklanam sa aby moto bola co najviac kolmo k zemi a tak sa snazim ucit aj ostatnych. K tomu tiez vysadam, ale to je skor uz "frajerina" na nasich strojoch, o kolienku nehovoriac. Ide najma o to, aky mas polomer zatacky. Nepotrebujes ist 150 na stupacku. Kto bol na motoskole, vie, aky priestor tam je. Da sa tam aj pri spravnej technike naklonu skrtat stupacky v 45-to bola najmensia rychlost skrtnutia. Skoda, ze si tam s nami nebol, sam by si videl ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Femicko » 30 Máj 2016, 09:56

Tak ja stupacky takto nikdy nezoskrtam .... asi mi chyba nasa motoskola, ked som sa rychlej jazdy uz nezucastnil .... Pito, vezmes ma do ucenia? :)
Obrázok užívateľa
Femicko
*****
*****
 
Príspevky: 438
Registrovaný: 12 Júl 2015, 21:01
Bydlisko: Trencianska Tepla
Motorka: Honda NC 750X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Macek » 30 Máj 2016, 09:59

..dik za vysvětleni.. jako bych to napsal sam.. beztak sem baran ja.. ale furt mam taky pocit, že vubec nejde v zatačce o to škrtani v jakekoli rychlosti.. ;) tudle debatu raděj necham byt..
Obrázok užívateľa
Macek
******
******
 
Príspevky: 565
Registrovaný: 10 Aug 2014, 05:53
Bydlisko: Vratimov, CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Jirka » 30 Máj 2016, 10:44

To já jedu v zatáčce tak, abych jí projel. Ne vždy se to povede. :roll: Ostatní mi nezajímá. :)
Obrázok užívateľa
Jirka
*******
*******
 
Príspevky: 925
Registrovaný: 17 Máj 2013, 20:49
Bydlisko: Nepomuk
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 30 Máj 2016, 12:56

Femicko píše:Tak ja stupacky takto nikdy nezoskrtam .... asi mi chyba nasa motoskola, ked som sa rychlej jazdy uz nezucastnil .... Pito, vezmes ma do ucenia? :)


Nemaj hlavu v smutku, na S-ku idu skrtat stupacky o poznanie lepsie :like: Teda tym ze je moto nizsie, staci mensi naklon ;)

Jasne, ak chces, kludne ta daco poucim, co viem :) Ono, skoda ze si tam nebol, dokonca aj Rossi(prepac, myslel som Floyda) si skrtol! A ak by sa ti to ani tak nepodarilo, kludne vymenim hlasice za tvoje. Beztak potrebujem nove a stastni budeme obaja. Ja budem mat co brusit a ty budes moct struhat frajera :D
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod pepe » 30 Máj 2016, 19:13

Macíku, co se týče Brněnského okruhu (na jiném jsem zatím nebyl), tam mají všechny zatáčky velmi podobný poloměr (místní střelci říkají, že je projektant kreslil podle pětikoruny :D ) a s vysednutím, kolenem na zemi a škrtající stupačkou, tedy max možném náklonu to odpovídá 95 až 110 km, jak která a jak se ti zrovna povede trefit dobrá stopa. Jediná výjimka je první zatáčka za cílovou rovinkou, ta se jede kolem 125-ti. Tu mám osobně nejradši, má poctivých 180 stupňů a i při téhle rychlosti ji jedeš předlouhých 10 vteřin a to už si ji "vychutnáš" :twisted: . jinak hlásiče jsem nahradil imbusy s nízkou čočkovitou hlavou s pérovou podložkou, takže můžu jít o nějaký stupínek níž...
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 30 hostia