Pokec len tak

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 30 Máj 2016, 19:22

Pepe dik za odpoved na otazku, no asi mam ceskoslovensky problem a neviem čo máš na mysli :D nehodil by si keď tak foto? Môže byť kludne z netu...
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Puggy » 30 Máj 2016, 20:57

Jirka píše:To já jedu v zatáčce tak, abych jí projel. Ne vždy se to povede. :roll: Ostatní mi nezajímá. :)


Moje heslo: "radši širší poserproužky, nežli asfalt od mé držky"
Obrázok užívateľa
Puggy
Sponzori
Sponzori
 
Príspevky: 1158
Registrovaný: 24 Jan 2013, 11:52
Bydlisko: Žilina
Motorka: Honda NC 700S

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 30 Máj 2016, 21:12

Laci spravny nazor
Kazdy preferuje nieco ine ale jedno by malo byt spolocne a to radost z jazdy nech uz je aka kolvej
Inak v nedelu som dal 270 km po ozaj krkahajoch take kadejake lazy kde som este nebol iba chodil okolo
Bolo mi nejak divne zle tak som sa len tak zlahka prevetraval a po Doviho prispevku ze mal spotrebu 2,6 litra som si povedal ze skusim ist po dlhom case normalne predpisovo 50/90 pripadne v peknych zatackach som potahal za heft ale zas boli useky kde som siel aj 70 kedze bola cesta uzka a nikam som sa neponahlal
Spotreba 2,9 Cize keby som velmo chcel tak myslim ze by som dokazal urobit aj 2,5 l i ked by som uz asi bol troska brzdou v premavke ale veru da sa to
Inak ako som uz pisal dlhodobu mam 3,5l kedze bezne jazdim skor sportovoturisticne teda cca 120/130
Ked niekto napise ze pri beznom jazdeni ma spotrebu 4l tak si davam otazku co je pre koho bezne jazdenie ked ja som mal taku spotrebu pri Rumunskej rychlovke ktoru som prebehol v plnej nasranosti co znamena ze som siel najrychlejsie ako som vedel co cinilo skoro stale 150
Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod pepe » 30 Máj 2016, 21:12

Pito, nevím jistě, jestli se ptáš na hlásiče, pokud ano, je to tady:
http://1pepe1.rajce.idnes.cz/Nove_hlasice_na_NC/
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 30 Máj 2016, 21:20

Ano, na hlasice som sa pytal, dik :like:

No pekne si si to cele zdvihol, to je snad aj dalsi 1cm k dobru :D

Len aby ti uz nehlasili iba pad :D :lol: Samozrejme srandujem, ale dobre riesene :like:
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod puccky1 » 30 Máj 2016, 21:35

Pepe som myslel ze nie si s tych co chodia az po hlasice a toboz uz nie ze ich budes este upravovat
Pozor na to uz som sem daval veeelmo davno co sa stalo ked som ignoroval hlasice a dona som zistil ze som neskrtal len hlasice ale aj bocny stojan dost vyrazne zodral radicku ktora mi mimochodom teraz derie topanku
A na pravej strane brzdu
Ja som teraz skor naopak dal skrutky imbus ale skor som ich nechal dlhsie ako kratsie a to pre istotu nepotrebujem si do nejakej diery zapikovat radicku alebo bocak ten sa uz neuhne ako stupacka
Skor si chcem natrenovat vysadanie lebo naklapanie mi ide viac ako je zdrave

Odoslané z A0001 pomocou Tapatalku
Obrázok užívateľa
puccky1
Moderátor
Moderátor
 
Príspevky: 4331
Registrovaný: 03 Feb 2013, 22:29
Bydlisko: Žiar nad Hronom
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod pepe » 30 Máj 2016, 22:13

Je to úprava čistě na okruh, na silnici dělám slušňáka :) . A zkrátil jsem je pro to, abych spíš neškrtal než škrtal, ty dlouhý tykadla mě omezovaly v náklonech a nedokázal jsem v zatáčkách držet krok s ostatními. Hodně mi ale taky pomáhá ten sportovní podvozek, v zatáčkách nejde motorka tolik "do kolen" a to zase zvyšuje volnost v náklonu, prostě jedno s druhým. Máš ale Petře pravdu, že je potřeba, když začne člověk vymýšlet takovéhle ptákoviny, překontrolovat a upravit stojany, ty prostě neuhnou.
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 30 Máj 2016, 22:29

Ja sa inak hlasim do klubu "skrtlej radicky" :D

Po tom co Peto hovoril o tom, co vsetko sa da odret som bol moto este raz prekontrolovat a uz mam suchnutu aj radicku, cize si asi ozaj necham dlhsie tie hlasice.

Na druhej strane Pepe, v dobrom ti zavidim ten podvozok, niekedy ked chodim ostrejsie mam pocit takej nekludnej, nervoznej motorky. Mam z toho taky zvlastny pocit, ze ak sa mi podari, zrejme aj ja zacnem sparat do podvozku. Skusim najprv asi predok a potom sa uvidi podla financii :D

Este otazka na Pepeho, ake gumy pouzivas? Mas rovnake na okruh a cestu?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod pepe » 31 Máj 2016, 05:51

Ano, používám stejné, a ani nevidím k výměně důvod, kolem měkkých sportovních pneu koluje hodně mýtů (že se na silnici nehodí atd), ve skutečnosti jsou na silnici vynikající, používám je už od dob, kdy jsem jezdil na silnějších strojích a nedám na ně dopustit. Zpravidla mají méně drážek, tak se musí na vodě v klídku a logicky mají menší nájezd (na NC tak 7 až 9 tisíc km), takže trochu vyšší náklady, ale díky jejich brutálnímu gripu (třeba i v krizových situacích) to beru jako určitou formu havarijního pojištění :)
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod jezdec74 » 31 Máj 2016, 07:43

Já chtěl na VFR obout místo prořezaných slicků obout Michelin Pilot Road 4 jako na NC, ale kolega mě hned vyvedl z omylu :o
Na NC prý super volba, VFR by prý tyto gumy roztrhalo hned. Faktem je, že ty slicky jsou extrémně lepivé, drží jak přibité. Na vodě to ale nejspíš bude brutus :(
Tak teď babo raď ;)
My heart beats for Honda.
Obrázok užívateľa
jezdec74
**********
**********
 
Príspevky: 3204
Registrovaný: 01 Sep 2013, 19:19
Bydlisko: CZ
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 31 Máj 2016, 07:45

Som povodne myslel, ze pouzivas sport-tourist na okruh aj cestu, takze som totalne mimo :D Pytam sa preto, lebo ja som kupil angel gt, inak vynikajuca guma, v tejto kategorii si dovolim tvrdit najlepsia. Ale zo vsetkych dvojzlozkovych mam taky pocit "puku" na strede, guma je jednoducho tvrdsia. Okraje su fajne. A prave na tom strede pri ostrejsom brzdeni sa mi zda gripu malo. Neuviedol si vsak ake gumy presne ty pouzivas, tak ak by si mohol doplnit :) Casto si davam sviznejsie alpske zatacky, mozno by som na druhu cast sezony vyskusal prave makke gumy, ako sa to bude spravat ;)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod Tony33 » 31 Máj 2016, 12:12

Pito skus pirreli corsa to su sportove gumy. Daval som ich na Dorsoduro a vlastne vsetky sportove motorky. Su to spicate gumy takze zatacky parada. Len na dlhych rovnych cestach rychlo ojazdis stred.

Odoslané z SM-G900F pomocou Tapatalku
Tony33
****
****
 
Príspevky: 142
Registrovaný: 29 Dec 2014, 22:44
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 31 Máj 2016, 13:25

Tony tie som mal v merku aj ja, tie su take zarucene kvalitne. Uvidim co este povie Pepe, ale vyskusal by som ich co povedia. :)
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

Re: Pokec len tak

Poslaťod pepe » 31 Máj 2016, 18:07

Tome, nevím jak ty Micheliny, nikdy jsem je neměl,ale viděl jsem je obuté z prvovýroby např. na BMW R 1200 RS. Dát na Tvojí motorku lepivější obutí má samozřejmě svoji logiku, viz mé cinty výše a velmi Ti to i doporučuju, nicméně prořezané slicky, to je extrémní a hlavně nesmyslný nápad. Tohle se používalo před mnoha lety, když nabídka sport. gum na silnici vpodstatě neexistovala. Dnes jich je naopak tolik typů, že je problém si vybrat. Slicky jsou tzv. směsové pneumatiky, vysvětlení, proč jsou směsové pneumatiky dobré na závody, ale nešikovné na silnici třeba zde:
http://silnicnimotorky.cz/motorky/techn ... kta-dil-1/
No a co se týče těch sportovních gum, tak třeba v článku zmiňované Pirelli: začíná to sportovně cestovními Angely, no a pak to měkne- Rosso II (dnes novinka III), Rosso Corsa a končí to Supercorsami SP. To je na silnici, pak to pokračuje Supercorsami SC, ty jsou už směsové, nabízejí tři směsi, takže pokud na těch prořezaných slickách trváš, můžeš jít do těch SC a nemusíš nic prořezávat a dokonce, jak říká pan Noss v tom rozhovoru, i ty jsou homologované na silnici :twisted: .
S obdobným autobusem, co máš teď Ty (ZZR 1200, 170 kg, 160 koní) jsem měl to potěšení deset roků jezdit, měl jsem na tom všelijaké pneu, včetně Supercors a nikdy je ta motka "neroztrhala", z toho ohromného výkonu se běžně používá jen zlomek a když tomu zatopíš, tak většina dnešních pneumatik je na to stavěná a ustojí to. Je třeba si jen pohlídat hmotnostní index. Omlouvám se za delší příspěvek, ale nemohl jsem si pomoct, dnešní nabídka je neuvěřitelně široká a ty slicky mě přišly fakt absurdní.

Pito, potvrzuju, co píše Tony, mám teď Corsy a fakt dobrý, během pár zatáček už chytaj teplo, na okruhu bez sebemenšího zaváhání (při 16°C) a na silnici velké rezervy. Loni jsem měl Metzelery 7 RR a taky super, ty Corsy se mi ale jeví zatím o chlup líp, uvidíme, kolik na nich najedu, ty Metzy daly 9 000 km.
Obrázok užívateľa
pepe
****
****
 
Príspevky: 176
Registrovaný: 18 Jan 2014, 13:18
Bydlisko: Nové Město nad Metují
Motorka: Honda NC 700X

Re: Pokec len tak

Poslaťod Pito » 31 Máj 2016, 20:15

Este sa ta opytam, ako to chodi na tom okruhu? Ja som na SK ringu bol autom, ale co sa tyka motoriek... Uvazoval som ze pojdem na ring, no predpokladam, ze tam chodia v drvivej, ked nie absolutnej vacsine iba ss, mozno nahace. Sebelepsi jazdec sa potom neudrzi za snad ziadnym z nich(s nc) a preto sa ta chcem opytat ako to je v reali? Nic v zlom, ale nerobis im tam prekazku? Alebo na volne jazdy chodi ozaj siroke spektrum motoriek?
Lepšie prísť o minútu v živote, ako v minúte o život.

ex: Yamaha Majesty 400, Honda NC700XA
teraz: Triumph Street Triple RX, Honda CBF1000FA
Obrázok užívateľa
Pito
**********
**********
 
Príspevky: 2903
Registrovaný: 23 Okt 2015, 13:47
Bydlisko: Bratislava
Motorka: Iná

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pokec o všetkom

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 40 hostia